The Basic Rules of Basketball | Basketball
Video.: The Basic Rules of Basketball | Basketball

Vsebina

Predvsem v mestih, kjer ni dovolj prostora za zabavo, je igra za igranje v polkrožni košarki dovolj za vadbo športa. Možno je igrati z dvojnim številom igralcev, ki bi praviloma zasedli ta prostor. Vendar pa zaradi majhnosti sodišča in prisotnosti samo ene košarice obstajajo različna pravila. Spoznajte pravila pred igranjem in se izogibajte razpravam na sodišču.

Košarkarske tekme s polovičnim sodiščem imajo svoja pravila (slika košarke pri jimcox40 od ​​Fotolia.com)

Igralci

Košarko s polčasom, imenovano tudi 3x3, običajno igrajo ekipe istega spola. Vsaka ekipa potrebuje vsaj tri igralce na začetku igre. Vendar pa lahko ekipe nadaljujejo ali končajo tekme le z dvema igralcema. Za eno igro je dovoljeno največ sedem rezervacij. Zamenjave je treba izvesti, ko se igra ustavi ali po košarici ali napaki.

Limitna črta

Mejna črta je namišljena črta, ki se uporablja pri igranju v košarki. Žoga se mora vrniti na to linijo, ko posest spremeni roke, kot na primer po košari. Mejna črta je bodisi na tritočkovni črti ali na obodu osrednjega kroga. Uporablja se za simulacijo igralne izkušnje na polnem košarkarskem igrišču. Ko je žogica izgubljena ali je prišlo do obrambnega odboja, mora igralec, ki dobi žogo, iti z obeh nogah za mejno črto. Ni nujno, da prenašate žogo, tako da lahko igralec z žogo ostane z njo.

Podaljšanje

Če je rezultat izenačen, ko zmanjka časa, igra preide v nadure, ki traja dve minuti. Če rezultat ostane vezan na koncu tega obdobja, se igra nadaljuje na podlagi nenadne smrti. Prva ekipa, ki dobi točke, zmaga tekmo.

Posest žoge

V polčasih ni nobenih žog. Posest na začetku igre je določena z žrebom. Po tem se sprejmejo vse druge stvari, razen v primeru prekrška. Ko posest spremeni roke, ima ekipa pet sekund, da postavi žogo v igro.

Napake

Šteje se skupna odsotnost ekip. Do sedmega prekrška skupne napake povzročijo spremembo v posesti žoge. Fouls v času meta rezultat v košarico plus en prosti met (v primeru, da je bil pretočen met) ali dva prosta meta (v primeru napačnega meta). Ekipa, ki prejme prekršek, ostane v posesti žoge. Po sedmem prekršku navadne napake povzročijo izgubo posesti in en prosti met. Fouls v času meta ostanejo enake.